Support slachtoffers misbruik en mishandeling
Juridische traject met vertragingstechnieken. Slachtoffers hebben geld nodig om te kunnen procederen. Help ons alsjeblieft!
De donaties tot heden zijn enorm goed besteed, maar kostte al 10.000 euro tot heden om te overleven. Eigen middelen en verzekering, maar het einde is niet in zicht. Met veel inzet verdienen we dit geld voornamelijk zelf.
Wie helpt slachtoffers van seksueel misbruik en machtsmisbruik en mishandeling?
De overheid helpt niet, dus je moet veel geld hebben om het recht te kunnen halen.
Artikel Het Kontakt IJssel en Lekstreek voorjaar 2024
Taboe op misbruik doorbreken
Capelle • De Capelse Naomi en haar familie proberen hun leven op de rit te krijgen, na misbruik van Naomi's broer en zoon, gepleegd door haar vader. Naomi wil niets liever dat haar vader zijn fouten erkend en dat hulporganisaties de ernst van de situatie inzien. Maar voorlopig is er van beiden nog geen sprake. "We willen het afsluiten, maar dat is zo niet mogelijk."
Naomi weet sinds 2019 van het misbruik. "Mijn moeder had een vijfvoudige bypassoperatie gehad, ze is hartpatiënt", vertelt ze. "Ze kwam na die operatie naar huis en dacht dat ze doodging. En ik denk dat ze dit geheim niet mee wilde nemen in haar graf. Ze belde huilend op dat ik langs moest komen. Mijn moeder heeft mijn vader toen gedwongen te vertellen wat hij voelt en gedaan heeft. Maar als het om mijn kinderen gaat, ontkent hij."
Gedragsproblemen
Het misbruik trekt diepe sporen bij de familie en heeft tot de dag van vandaag gevolgen. "Mijn jongste zoon ervaart gedragsproblemen", vertelt Naomi. "Hij heeft moeite met gezag en hij gehoorzaamt mij als ouder niet, omdat hij verplicht dingen heeft moeten doen. Dat komt allemaal weer boven. Vorig jaar zat hij door zijn gedragsproblemen nog in een gesloten inrichting in Eefde. Het is drama en ellende, en dat om één persoon. Ik kan er niet bij. We willen het afsluiten, maar dat kan zo niet."
Advocaat
Om de vader aansprakelijk te stellen voor wat er is gebeurd, hebben Naomi, haar broer en zwager een advocaat in de arm genomen. Naomi laat een brief zien die de advocaat heeft opgesteld, en persoonlijk aan haar vader is overhandigd door haar broer en zwager. "We hebben geprobeerd zonder strafzaak het conflict op te lossen", vertelt Naomi. "Maar daar is geen gehoor aan gegeven, ook niet via de mail. We vragen om een schadevergoeding. Als hij dat betaalt, is het voor ons klaar. Dan geeft hij het namelijk toe."
Niet gehoord door instanties
Voor met name haar jongste zoon heeft Naomi aangeklopt bij diverse instanties, waaronder Veilig Thuis en Jeugdbescherming. Ze voelt zich niet gehoord door deze organisaties. "Bij Veilig Thuis zeiden ze doodleuk: 'We zien niet dat kindermisbruik aan de orde is'. Ze zien wel dat er iets is, maar weten niet wat."
"De Jeugdbescherming wilde de ondertoezichtstelling van mijn zoon verlengen, maar hebben nooit contact opgenomen en zijn nooit komen kijken. We gaven aan dat we open stonden om te praten, maar kregen geen gehoor meer. Maar ze sloegen wel een dwingende toon aan. Tot de kinderrechter bepaalde dat de verlenging niet doorgaat: toen verdwenen ze."
Ook is het voor Naomi moeilijk om haar zoon aan te melden voor speciaal onderwijs. De boodschap: 'Er is geen plaats'.
Met haar verhaal hoopt Naomi een taboe te doorbreken, en anderen te helpen. "Met aandacht op deze manier - publicatie - hoop ik dat andere kinderen geholpen kunnen worden."
===========================================
- Dader lijkt gevlucht naar Thailand en vertraagt het juridische proces.
- Moeder is 15 oktober 2024 overleden en kan niet meer gehoord worden.
- Toegang uitvaart verkrijgen kostte ook 3.000 euro.
- Budget van verzekeraar van 7500 euro is bijna op.
- Zeer veel dank voor alle gulle gevers die al een bijdrage hebben geleverd!!!
In de media
Doneer aan Support slachtoffers misbruik en mishandeling
Elk bedrag helpt. Bedankt!
Collecteer voor Support slachtoffers misbruik en mishandeling
Je krijgt een eigen pagina met je eigen doel. Alles wat je ophaalt gaat naar deze actie.
70 donaties
€ 4.410 ingezameld
Deel deze actie
Elke deling levert nieuwe donaties op.
Delen via WhatsApp
We hebben een bericht voor je klaargezet. Pas het gerust aan: persoonlijke berichten worden vaker gelezen en doorgestuurd.
Delen per e-mail
We hebben een mail voor je klaargezet. Pas aan wat je wilt en open hem in je mailprogramma of kopieer de tekst.
Delen op Facebook
Facebook vult je bericht niet zelf in. We kopiëren de tekst hieronder, zodat je hem in je bericht kunt plakken.
Bericht op Instagram
Scan de code met je telefoon en volg daar de stappen.
- 1Kies Instagram en dan Bericht.
- 2Plak het bijschrift. Het staat al op je klembord.
- 3Zet de link in je bio: links in een bericht zijn niet klikbaar.
Zet de afbeelding op je telefoon, maak een nieuw bericht en kies hem. Plak het bijschrift; links in een bericht zijn niet klikbaar, zet de link dus ook in je bio.
Instagram Story
Scan de code met je telefoon en volg daar de stappen.
- 1Kies Instagram en dan Story.
- 2Tik op het stickericoon, kies Link en plak. De link staat al op je klembord.
- 3Zet de sticker op de gemarkeerde plek en deel.
Zet de afbeelding op je telefoon, maak een Story en kies hem. Zet een linksticker op de gemarkeerde plek en plak de link; die staat op je klembord.
Delen op TikTok
Scan de code met je telefoon en volg daar de stappen.
- 1Kies TikTok en plaats de afbeelding als foto.
- 2Links in TikTok zijn niet klikbaar: het adres staat op de afbeelding.
Zet de afbeelding op je telefoon, open TikTok, tik op + en kies hem als foto. Links in TikTok zijn niet klikbaar: het adres staat op de afbeelding.
Website widget
Plaats deze actie op je eigen website of blog.
Kopieer en plak de onderstaande code in een website of blog op de plek waar je de widget/donatieknop wilt tonen
Lees meer over de Steunactie donatieknop
Misbruik melden
Vermoed je dat deze actie frauduleus of misleidend is? Wij onderzoeken elke melding.
Actie koppelen aan categorie
QR-code
Voor posters, flyers en collectebussen. Scannen opent direct de actiepagina.
Geverifieerde actiebeheerder
Onze betaalpartner heeft de bankrekening waarop de donaties van deze actie worden uitbetaald en de identiteit van de rekeninghouder gecontroleerd.
Deze controle gaat over wie het geld ontvangt, niet over het verhaal van de actie.
