100km trailrun voor weeskinderen en dieren in Oeganda – steun jij mee?


We lopen 100 km door de Alpen om een weeshuis & dierenopvang in Oeganda te steunen – elke euro telt.
🏃♂️ 100 km lopen voor een thuis vol hoop 🌱
In augustus nemen wij deel aan de Swiss Alps 100, een loodzware trailrun van 100 kilometer doorheen de Zwitserse Alpen, met meer dan 6.000 hoogtemeters. Een fysieke en mentale uitdaging van formaat.
Maar we doen dit niet voor onszelf.
We lopen voor een doel dat ons diep raakt: het Kiganda Vegan Orphans Support Organisation (VOSO) in Oeganda.
Deze unieke organisatie, opgericht door Kalanzi Vincent, biedt een liefdevolle thuis aan 25 weeskinderen én verzorgt tientallen geredde dieren, waaronder 50 honden, 35 katten, koeien, varkens en geiten. Ze zorgen niet alleen voor voedsel en onderdak, maar geven de kinderen ook onderwijs, beroepsopleiding en hoop op een betere toekomst.
VOSO is volledig plantaardig en zelfvoorzienend. Op hun 2 hectare landbouwgrond kweken ze groenten en fruit, waarmee ze de kinderen voeden. Wat overblijft, wordt verkocht op de markt – en de opbrengst herinvesteerd in voedsel, onderwijs en dierenverzorging. Zo bouwen ze aan een duurzame, toekomstgerichte werking.
💚 Steun via Plenty Food
Onze steunactie verloopt via Plenty Food, een Nederlandse organisatie die zich inzet voor duurzame voedselzekerheid in ontwikkelingslanden, op plantaardige basis. Ze ondersteunen lokale projecten die armoede bestrijden door middel van agro-ecologische landbouw, educatie en zelfredzaamheid – zonder gebruik van dierlijke producten.
Via Plenty Food komt jouw donatie veilig, transparant en rechtstreeks terecht bij VOSO in Oeganda.
🌍 Waarom steunen?
Wij willen VOSO helpen om verder te groeien:
🌱 meer fruitbomen en zaden
📚 schoolgeld en materiaal
🏠 onderdak en verzorging voor mens én dier
Daarom vragen we jouw steun.
Elke euro telt. Elk bedrag – klein of groot – maakt een verschil in het leven van deze kinderen en dieren.
Sponsor onze ultraloop en bouw mee aan een thuis vol hoop.
Updates
Collectors
Fundraiser organised for:

Plenty Food
Efficiëntie is voor Stichting Plenty Food heel belangrijk. Dat is één van de redenen waarom wij alleen plantaardige ontwikkelingshulp bieden. En hierin zijn wij uniek.
Plantaardige voedselhulp is 5 tot 10 keer efficiënter dan dierlijke voedselhulp.
Wereldwijd zijn er meer dan 800 miljoen mensen die onvoldoende voedsel hebben. Dit staat in schril contrast met de toenemende vleesconsumptie van de Westerse wereld. Voor elke kilo vlees wordt gemiddeld 7 kilo plantaardig voedsel (waaronder graan, mais en soja) gebruikt. Dit is dus eten dat ook direct door de mens gegeten had kunnen worden. Daarom zamelt Plenty Food nooit geld in voor koeien of varkens, maar alleen voor efficiëntere plantaardige projecten waar meer monden mee gevoed kunnen worden.
Van dezelfde hoeveelheid land kan 1 iemand dierlijke producten eten, óf kunnen 5 tot 10 mensen plantaardig eten.
Fundraiser organised by:
