Steunacties in the news
Steunacties appear regularly in the news.
We recommend proactively contacting the news media with your fundraiser. Once published, an article will of course give a greater spread and reach of your crowdfunding campaign! The email address of the publications can usually be found on thier websites. Usually in the colophon or on the contact page. Or contact us; we have lists of editorial email addresses that we can send you.
Seen an article? Let us know and we will place it on the campaign page.
Crowdfunding voor rolstoelbus 12-jarige Ylana uit Bergen op Zoom
Er is voor de familie van de 12-jarige Ylana uit Bergen op Zoom een crowdfundingsactie gestart om een aangepaste rolstoelbus aan te schaffen. Ylana heeft het zeldzame Imagawa Matsumoto-syndroom, een aandoening die ervoor zorgt dat haar botten sneller groeien dan haar spieren en pezen kunnen bijhouden. Hierdoor verliest ze steeds meer spierkracht en is ze volledig afhankelijk van haar rolstoel.

Alleen peperdure operatie in Zwitserland kan organen van Tess (37) redden: “Elke dag tussen vier muren urenlang pijn lijden... Het sloopt mij”
“Ik heb een aftakelend lichaam en een buik vol problemen.” De getuigenis van Tess Pype uit Marke bij Kortrijk, over haar strijd tegen endometriose en het zeldzaam syndroom Ehlers-Danlos (EDS), ging begin februari door merg en been. Ze bezocht nu een Zwitserse specialist, waar ze te horen kreeg dat alleen een peperdure en complexe operatie haar aangetaste organen kan redden. Hoe kan deze ingreep het verschil betekenen? En hoe haalbaar zijn de kosten voor hen? “We zijn al heel dankbaar voor de inzamelacties... Maar die klok blijft genadeloos tikken”, zegt Tess.

Middenschool Geraardsbergen uitgenodigd voor First Lego League finale in Massachusetts
Op de Middenschool in Geraardsbergen mogen ze fier zijn op hun studenten. Want daar mogen enkele tweedejaarsstudenten van de opleiding STEM - Wetenschappen zich opmaken voor de finale van de First Lego League in Massachusetts, in de Verenigde Staten. Met hun project 'Absorbemom' hebben de leerlingen een innovatieve oplossing bedacht om olievervuiling in onze oceanen te verhelpen. Na een overtuigende overwinning tijdens de regiofinale in Kortrijk in januari, plaatsten ze zich voor de prestigieuze Benelux-finale eerder deze maand. En hoewel ze daar niet met het goud gingen lopen, hebben ze de jury toch weten overtuigen van hun project. Met een ticket naar de finale in de VS tot gevolg. De wedstrijd daar vindt plaats van 13 tot 15 juni. De school is ook een steunactie gestart om de studiereis te financieren.
 Oost Vlaanderen.png)
Marjolijn Geraads-Lorsheijd uit Papendrecht start crowdfunding voor PTSS-hulphond
PAPENDRECHT • Marjolijn Geraads-Lorsheijd uit Papendrecht is een steunactie crowdfunding gestart voor een PTSS-hulphond.

Benefietfestival Winterswijk in Actie keert terug
Het benefietfestival Winterswijk in Actie keert terug en staat dit jaar volledig in het teken van de jeugd van Winterswijk. In het Vrijheidspark wordt zondag 6 april een dag vol muziek, kunst en activiteiten georganiseerd om geld in te zamelen voor kinderen uit gezinnen met financiële beperkingen. De opbrengst gaat naar cultuurprojecten zoals muziek-, theater- en danslessen om creatieve ontwikkeling toegankelijker te maken.

Benefietfestival Winterswijk in Actie keert terug
Het benefietfestival Winterswijk in Actie keert terug en staat dit jaar volledig in het teken van de jeugd van Winterswijk. In het Vrijheidspark wordt zondag 6 april een dag vol muziek, kunst en activiteiten georganiseerd om geld in te zamelen voor kinderen uit gezinnen met financiële beperkingen. De opbrengst gaat naar cultuurprojecten zoals muziek-, theater- en danslessen om creatieve ontwikkeling toegankelijker te maken.

Crowdfunding om gedupeerde Roos Schilder-Fakiera te helpen
Castricum – Elke vrijdag staat Roos Schilder-Fakiera gewoonlijk met haar foodtruck op de Castricumse weekmarkt. Ze verkoopt er roti en broodjes kip, zoals ze dat ook elke woensdag doet in Heiloo en elke zondag in Spanbroek. Twee weken geleden raakte haar foodtruck zwaar beschadigd, nadat ze de klep van het voertuig vermoedelijk niet op de juiste manier had afgesloten. De klep schoot los en ramde vervolgens een lantaarnpaal. Tot overmaat van ramp werd het kaasbedrijf van haar man een dag eerder failliet verklaard. Het gezin met drie jonge kinderen dreigt door dit alles in grote financiële problemen te komen en vreest zelfs hun woning te gaan verliezen, als er niet snel een oplossing komt.

Gedupeerden van failliete festivalorganisator organiseren zélf festival om gerechtskosten te betalen: “Waarheid moet bovenkomen”
Het bedrijf ging failliet vlak voor de editie van 2024, ondanks 15.000 verkochte tickets. “Het is ons niet om het geld te doen, maar de waarheid moet bovenkomen”, zegt organisator Ramses Goos. “De gerechtskosten hiervoor lopen intussen echter hoog op.”

Gedupeerden van failliet festivalbedrijf organiseren benefiet om gerechtskosten te betalen: “Waarheid moet bovenkomen”
Waregem/Wortegem-Petegem/Oostende/Diest - Op zaterdag 10 mei organiseren enkele gedupeerden van het ter ziele gegane bedrijf achter onder meer W-Festival een benefietfuif in Waregem. Het bedrijf ging failliet vlak voor de editie van 2024, ondanks 15.000 verkochte tickets. “Het is ons niet om het geld te doen, maar de waarheid moet bovenkomen”, zegt organisator Ramses Goos. “De gerechtskosten hiervoor lopen intussen echter hoog op.”

Gedupeerden van failliete festivalorganisator organiseren zélf festival om gerechtskosten te betalen: “Waarheid moet bovenkomen”
Het bedrijf ging failliet vlak voor de editie van 2024, ondanks 15.000 verkochte tickets. “Het is ons niet om het geld te doen, maar de waarheid moet bovenkomen”, zegt organisator Ramses Goos. “De gerechtskosten hiervoor lopen intussen echter hoog op.”

Verhuizing naar buurdorp is een brug te ver voor G-voetballers ONR: 'Willen het dorp niet uit'
Een gedwongen verhuizing houdt voetbalvereniging ONR uit Roden al meer dan twee jaar bezig. Terwijl de gemeente Noordenveld nog een andere mogelijkheid onderzoekt dan de gewraakte 'optie Nieuw-Roden', vreest vooral de stichting G-voetbal ONR voor haar voortbestaan. Over één ding zijn spelers en leiding het in ieder geval eens: verhuizen naar het buurdorp zou het einde zijn van het G-voetbal.

On Stage vzw transformeert oude kerk in Deurne tot theaterzaal: “We willen een podium creëren voor iedereen”
Deurne - On Stage vzw wil de voormalige Pius X-kerk in Deurne transformeren tot een volwaardige theaterzaal. Een jarenlange droom van de organisatie, die een breed publiek wil inspireren en betrekken bij theater en muziek. Met een crowdfunding roept de vzw hulp in om die droom waar te maken.

Uitbaters ezelasiel in Itegem zoeken geld voor bouw nieuwe opvang
Het domein waar ezelasiel Balkenende Donkieshuis in Itegem gevestigd is wordt verkocht. Daarom zijn de uitbaters op zoek naar een nieuwe locatie. Ze zijn ook een steunactie begonnen om geld in te zamelen voor de bouw van het nieuwe asiel. Dat meldt VRT nws.

Collega’s starten crowdfunding voor gezin met dochtertje met leukemie uit Geraardsbergen
Medewerkers van vzw 3Wplus in Asse hebben een crowdfunding opgestart om financiële steun te bieden aan collega Aurélie Heylemans en haar partner uit Geraardsbergen. Hun dochtertje Fenna (2) lijdt aan leukemie, wat leidt tot hoge medische kosten. “We hopen dat haar gezondheid snel verbetert,” laat Aurélie weten. Na de diagnose op 17 januari onderging Fenna onmiddellijk chemotherapie. Recent kwam er goed nieuws: de kanker is niet meer zichtbaar in haar beenmerg. Toch blijft de ziekte een zware last. De crowdfunding heeft als doel om de financiële druk te verlichten en het gezin in de toekomst een leuk uitje te kunnen bieden.

Collega’s 3Wplus starten crowdfunding voor collega met dochtertje met leukemie
Via een crowdfunding hopen enkele medewerkers van vzw 3Wplus uit Asse zoveel mogelijk geld in te zamelen voor collega Aurélie Heylemans, wiens dochtertje Fenna (2) aan leukemie lijdt met hoge medische kosten tot gevolg. “We hopen dat haar gezondheids- toestand snel verbetert”, zegt Aurélie. Het gezin steunen kan via Fenna vecht, dus wij vechten mee! - Crowdfunding Steunactie

Benefietfestival ‘Winterswijk in Actie’ dit jaar in teken van cultuur
Winterswijk – Na twee succesvolle edities keert benefietfestival Winterswijk in Actie dit jaar terug in het Vrijheidspark. Op zondag 6 april van 12.00 tot 19.00 uur staat het festival opnieuw in het teken van samenkomen, genieten en het ondersteunen van een belangrijk doel. Waar eerdere edities een specifiek goed doel hadden met een link naar Winterswijk, gaat de opbrengst dit jaar direct naar de toekomst van Winterswijk zelf: de jeugd.

Ezelasiel Balkenende Donkieshuis zoekt nieuwe stek: “We willen de droom niet opgeven”
Itegem - De vrijwilligers van ezelasiel Balkenende Donkieshuis in Itegem (Heist-op-den-Berg) hebben een steunactie gelanceerd. Door een echtscheiding moet bezielster Wendy Haezaerts zeer waarschijnlijk uitwijken naar een nieuwe locatie. Met de campagne willen de vrijwilligers een duit in het zakje doen.

Duizenden euro’s en hartverwarmende hulp voor Hoogwoudse Roos, die haar foodtruckkapot reed. ’lk ben sprakeloos’
De tranen van verdriet, hebben plaatsgemaakt voor tranen van geluk. Roos Schilder-Fakiera, die een dag nadat het bedrijf van haar man failliet werd verklaard haar foodtruck ’aan gort’ reed, krijgt van alle kanten hulp aangeboden.

Domein van ezelasiel in Itegem wordt verkocht: uitbaters zoeken geld voor nieuwe opvang
De uitbaters van ezelasiel Balkenende Donkieshuis in Itegem, Heist-op-den-Berg, zijn met een steunactie begonnen. Ze hebben geld nodig om een nieuw asiel te bouwen. Het huidige domein wordt verkocht. "De ezels zitten in mijn hart", zegt uitbaatster Wendy Haezaerts.

Bedrijf van echtgenoot failliet en dan gaat ook nog haar foodtruck kapot. Steunactie opgezet voor ’mooi en lief mens’ Roos
Hoogwoud - Ze zijn groot fan van haar heerlijke Surinaamse eten. En noemen Roos Schilder-Fakiera ’een mooi en lief mens’. Reden genoeg om een steunactie voor de Hoogwoudse op te zetten, nu haar zoveel tegenslag ten deel is gevallen.
