Dieren verdienen ook een eerlijke kans op leven

Dieren verdienen ook een eerlijke kans op leven
Mandy Schenk

Dieren die geen kans op leven krijgen simpelweg door gebrek aan financiële middelen om de medische zorg te kunnen dekken.

 

Donate Be the first to support this fundraiser!

Iedereen die van dieren houdt en zelf ook huisdieren heeft of in het verleden heeft gehad hebben mogen ervaren hoe waardevol de onvoorwaardelijk liefde van een dier kan zijn. Het voelt alsof het je eigen kinderen zijn iemand om voor te zorgen, thuis te komen en die altijd vol enthousiasme en blijdschap op jou staat te wachten tot je er weer bent. 

Helaas kunnen dieren net als wij ziek worden en dan zijn ze afhankelijk van ons om ervoor te zorgen dat zij de nodige medische zorg krijgen om er weer bovenop te kunnen komen.  Gelukkigzijn wij voor bijna alles verzekerd omdat we daar ook een verplichte verzekering voor hebben moeten afsluiten zo dat wij in de meeste gevallen geen extreem hoge kosten moeten betalen om de hulp of medicatie te kunnen krijgen die wij nodig hebben.  Integenstelling tot een dier kunnen wij onze klachten goed verwoorden en dat maakt een diagnose en de optie om naar een arts toe te stappen een heel stuk makkelijker dan een weerloos diertje die afhankelijk is van de mens, worden de klachten optijd opgemerkt of kan het diertje de klachten juist heel goed verbergen? 

Huisdierenverzekeringen bestaan er natuurlijk ook maar ook met zo'n verzekering lopen de kosten voor een bezoekje aan de dierenarts vaak alsnog erg hoog op.

Je doet er alles aan om jouw geliefde huisdier zo goed mogelijk te begrijpen en de medische zorg te bieden die er nodig is maar de ene na de andere onderzoek volgt en nog steeds geen duidelijk oorzaak kan worden gevonden.

Je ziet dat het steeds slechter gaat en je voelt je zo machteloos en schuldig maar zonder de juiste diagnose kan er geen behandeling gestart worden dus keer op keer terug naar de dierenarts, spoed dierenarts en zelfs het dierenziekenhuis maar tevergeefs nog steeds geen diagnose!

Helaas is dit momenteel een bizarre rollercoaster waar ik momenteel nog steeds in verkeer. Inmiddels duizenden euro's lichter door op en af een arts te bezoeken voor onderzoeken maar vooral ook om mijn kitten van 8 maanden te kunnen helpen zich weer beter te voelen. Maar nu inmiddels 9x naar een arts geweest te zijn en zelfs 2 dagen opname in een dierenziekenhuis nog steeds geen duidelijkheid!

Ik ben helemaal op maar ik weiger het op te geven zonder dat ik weet of zij een eerlijke kans heeft op een normaal leven dus kosten wat het kost blijf ik hopen en vechten voor mijn lieve kitten.

Hoe kan ik een keuze moeten maken om haar leven te beëindigen alleen maar omdat de kosten zo extreem hoog zijn om haar medische zorg te kunnen verlenen,  hoe egoïstisch zou ik zijn als ik voor haar heb gekozen maar zodra het beestje te veel geld kost om in leven te kunnen blijven ik de stekker er maar uit zou moeten trekken? Dat doe je ook niet als het om een mens zou gaan dus waarom wel bij een ander levend wezen zonder dat je eigenlijk weet wat er aan de hand is en of het evt gewoon makkelijk te behandelen zou kunnen zijn. Elk leven telt en het leven van een dier hebben zij zelf niet in de hand een dier wat ziek is kan niet even langs de dokter gaan en uitleggen wat de klachten zijn laatstaan al een keuze kunnen maken om zich te laten behandelen dat zijn wij,  in dit geval dan ik verantwoordelijk voor zonder de hulp van mensen kunnen zij niet zomaar even behandeld worden.

Mijn situatie als alleen staande moeder die momenteel moet leven van 100 euro per week ivbm bewindvoering die ook nog eens fout is fout maakt en daardoor alleen maar langer en hoger is geworden ondanks een vaste baan met lange dagen op het werk om er zo snel mogelijk bovenop te komen wordt het dus eigenlijk onm onmogelijk gemaakt om de kosten van een dierenarts te kunnen betalen.  

Mijn kitten is nu 8 maanden oud ze is nog zo jong maar betekend intens veel voor mij alleen al de gedachten om haar kwijt te raken alleen maar omdat ik de kosten niet kan betalen maken mij ziek!

Ik heb mij door allemaal bogten moeten wringen om steeds weer de kosten te kunnen betalen voor de dierenarts, zelfs een verzekering voor haar af gesloten die eerst niet mocht van bewind maar omdat de kosten niet meer te overzien waren toch toestemming voor kreeg. 

Helaas te laat aangezien ze dus al bekend was als een kitten met gezondheidsproblemen worden alle kosten die gelinkt zijn aan dezelfde klachten niet vergoed buiten om het feit dat zo'n verzekering ook nooit 100 procent dekking geeft en er een wachttijd is van 30 dagen na goedkeuring van zo'n verzekering pas ingaat. 

Kosten zijn nu inmiddels al opgelopen tot zo'n 4000 euro die ik heb weten te betalen dankzij hulp van dierbaren en alle reserves die mijn bewind had opgespaard maar eens houdt dat potje op en nog steeds geen duidelijkheid over de oorzaak of mogelijke oplossing. 

Paar dagen terug was het dus weer raak het ging eerst beter met haar maar dat is elke keer een periode tot dat het toch ineens weer helemaal fout gaat. 

Wederom dus weer spoed naar het dierenziekenhuis weer controles, onderzoeken en aan de zuurstof helaas dit keer mocht zij niet mee naar huis omdat ze zonder medische hulp de dag niet zou overleven. Dus ze werd opgenomen dit gebeurde in de nacht dus nacht tarief bij binnenkomst alleen al kost bijna 300 euro en dan is er nog niks gebeurd!

Dag opname kost al bijna 1000 euro en ook dan nog niets gebeurd! 

Dan krijg je te horen dat ze nog steeds niet weten waar het is maar om weer door te gaan met onderzoeken moet er weer eerst betaalt worden anders gaat wordt zij niet meer geholpen en is de enige mogelijk optie nog om haar in te laten slapen. 

Mijn hart brak en ik kon mijn oren niet geloven na alles wat we al hebben moeten doorstaan om antwoorden te krijgen en alle kosten die ik bij elkaar heb moeten sprokkelen omdat ik haar gewoon niet wil en kan opgeven houdt deze strijd hier nu op puur en alleen omdat ze nog niet de juiste diagnose hebben kunnen stellen en ik naar ruim 4000 euro en in bewindvoering de kosten van die dag even niet kan ophoesten wordt ik dus gedwongen om haar leven alsnog zo te beëindigen terwijl niemand weet of zij gewoon een leven zou kunnen hebben zonder problemen als zij maar de juiste behandeling had gekregen. 

Dit gevoel van machteloosheid gun ik niemand na 2 dagen opname en vechtend voor haar leven is ze nu dus weer thuis puur en alleen omdat ik ze heb moeten beloven dat ik mijn hele vakantiegeld zal inleveren om deze kosten te dekken en ik haar niet wil opgeven.

Maar er is nog steeds geen oplossing buiten om alle medicatie die ik haar nu steeds moet toedienen om haar stabiel te houden is het nog steeds gissen waarvoor ze dus medicatie dus eigenlijk krijgt en of het uiteindelijk haar leven zal redden.

Pas als ik krijg te horen dat zij nooit een normale gezond of dragelijk leven kan krijgen kan ik die beslissing maken om haar uit haar lijden te verlossen maar zolang zij vrolijk is geen pijn lijk te hebben geniet van haar jonge leven en er is een oplossing dat zij zich zo kan blijven voelen en een leven kan hebben met of zonder medicatie zal ik blijven vechten voor haar en doen wat ik kan!

Dus ik besloot het via deze weg te doen niet alleen voor mijn eigen situatie maar ik wil van de donaties die er evt zullen zijn meerdere mensen die geen uitweg meer zien of de middelen niet bij elkaar kunnen krijgen om het leven van hun geliefde huisdier te kunnen redden ondersteunen voor zover dat kan. 

Ik ben zeker niet de enigste die machteloos moet afwachten en hopen op een wonder alleen omdat geld het leven bepaald van een dier en dat verdiend niemand!

Samen staan we sterk ook voor de dieren!

Updates

Loading...

Collectors

Loading...
Started on 10/04/2026
Viewed 35x

Fundraiser organised for:

 Maak medische zorg mogelijk voor alle dieren

Maak medische zorg mogelijk voor alle dieren

Fundraiser organised by:

Mandy Schenk

Mandy Schenk

 

Donate Be the first to support this fundraiser!

Donations

 
Show all donations
Started on 10/04/2026
Viewed 35x
 
Other fundraisers in: Animals Medical Emergency
Report abuse