Menstruatie wacht niet op vrede

Menstruatie wacht niet op vrede

Menstruatie stopt niet in oorlogstijd. Help Oekraïense vrouwen met een bijdrage voor essentiële midden voor menstruatiezorg.

 

Bij navraag gaven de Oekraïense hulpverleners aan dat de vraag naar maandverband een 'urgent need' is. Dit is geen bijzaak, maar een dringende behoefte die niet onopgemerkt mag blijven. De Dolle Mina’s zien dat menstruatiezorg een basisbehoefte is– en in oorlogssituaties kan het ontbreken ervan aanzienlijke gevolgen hebben voor de gezondheid en het welzijn van vrouwen.

Menstruatie stopt niet in oorlogstijd. Toch schiet de zorg rondom dit thema op tekort, zelfs wanneer vrouwen onder extreme omstandigheden moeten (over)leven. De Dolle Mina’s Den Haag zetten zich daarom in voor een solidariteitsactie. We zamelen geld in voor menstruatiepakketten voor de vrouwen die aan het front vechten en de vrouwen in de regio. 

We vragen om een bijdrage voor maandverband en hygiëne doekjes:

1 maand menstruatiezorg: 3,-

2 maanden menstruatiezorg 6,-

3 maanden menstruatiezorg 9,-

Natuurlijk is iedere bijdrage meer dan welkom, alle donaties helpen!

De aanleiding voor deze actie komt voort uit de ervaringen van Jens, een verpleegkundige bij Defensie, die de Oekraïense militairen medisch heeft ondersteund. Tot op heden heeft hij nog contact met de mensen in de gebieden waar hulp en goederen schaars zijn. Vanuit Nederland probeert hij de benodigdheden te verzamelen die het hardst nodig zijn.

Als professional, zowel op medisch als militair gebied, is Jens zich bewust van hoe essentieel hygiëne te velde is – vooral gezien de onhygiënische omstandigheden die daar vaak heersen. Het ontbreken van voldoende menstruatieproducten kan ernstige complicaties veroorzaken. Denk hierbij aan beschadiging van de huid, schimmels of zelfs inwendige infecties.

De winter maakt de situatie nog schrijnender voor zowel Oekraïense soldaten als burgers. Er is soms geen warm water, en het verschonen van kleding wordt lastiger. 

Om deze dringende behoefte aan hygiëneproducten te vervullen, werken we samen met Stichting Spoetnik. Stichting Spoetnik zorgt dat de donaties terecht komen bij de stichting Force of Help in Lubny, opgericht en beheerd door Oekraïners. 

Deze stichting is ter plaatse actief en beschikt over lokale netwerken om de hulp snel en effectief te organiseren. Dankzij deze samenwerking kunnen we met het ingezamelde geld hygiëneproducten aanschaffen, waarbij de voorkeur van de vrouwen uitgaat naar maandverband.

Waarom geen maandverband doneren in plaats van geld? Het transport vanuit Nederland brengt aanzienlijke kosten met zich mee en vergt veel logistieke capaciteit. Door het in Oost-Europa centraal in te kopen en bij de eindbestemming te laten bezorgen, profiteren we van lagere productprijzen en hebben we minder transportkosten. Met jullie donaties kunnen we zodoende meer vrouwen helpen.

Deze actie is een samenwerking tussen stichting Spoetnik en Dolle Mina's Den Haag.

www.spoetnik.nl

https://www.instagram.com/dolleminadenhaag/

 

Updates

Loading...

Collectors

Loading...
Started 3 days ago
Viewed 350x

Fundraiser organised by:

Jens Verpleegkundige

Jens Verpleegkundige

 

Donations

 
Show all donations
Started 3 days ago
Viewed 350x
 
Other fundraisers in: Humanitarian Aid
Report abuse