Road against ARSACS

Road against ARSACS
Christos Scarpinato

Voor mijn eerste marathon op 1 november 2026 loop ik graag voor een goed doel dat me nauw aan het hart ligt.

43 donations
15%
€1,450 of €10,000 raised

Op 1 november krijgt die datum voor mij een dubbele betekenis.

Op 1 november 2024 verloor ik mijn mama aan ARSACS. Dit jaar, exact 2 jaar later, loop ik een marathon. Niet zomaar een uitdaging, maar een eerbetoon — en een manier om iets terug te doen.

Daarom start ik een inzamelactie voor onderzoek naar ARSACS.
ARSACS (Autosomaal Recessieve Spastische Ataxie van Charlevoix-Saguenay) is een zeldzame, erfelijke neurologische aandoening. De ziekte tast het zenuwstelsel aan en veroorzaakt onder andere coördinatieproblemen, spierverstijving en evenwichtsstoornissen. Simpele bewegingen worden steeds moeilijker, en vandaag bestaat er helaas nog geen genezing.

Mijn mama heeft hier jarenlang tegen gevochten. Haar kracht en doorzettingsvermogen inspireren mij nog elke dag — en geven me de motivatie om die marathon uit te lopen.

Met deze actie wil ik niet alleen haar herdenken, maar ook bijdragen aan hoop. Hoop op meer onderzoek. Hoop op betere behandelingen. Hoop voor families die vandaag nog met deze ziekte leven.

Wil je mij (en haar) steunen?
Elke bijdrage, hoe klein ook, helpt. Kan je niet doneren? Delen betekent ook enorm veel.

Samen maken we het verschil. Voor mijn mama. Voor iedereen die vecht tegen ARSACS. 💛

Started on 4/5/26
Viewed 906x

Fundraiser organised by:

Christos Scarpinato

Christos Scarpinato

43 donations
15%
€1,450 of €10,000 raised

Donations

  • Claudio Scarpinato €50.00

    Succes

    3 weeks, 6 days ago
  • Davide Scarpinato €100.00

    Veel succes!!!

    3 weeks, 6 days ago
  • Anonymous €25.00
    4 weeks, 1 day ago
  • Hendrik-Jan Oskamp €100.00
    4 weeks, 1 day ago
  • Anonymous €50.00
    4 weeks, 2 days ago
Show all donations
Started on 4/5/26
Viewed 906x