Help Stichting Uit met Autisme verder!
Stichting Uit met Autisme heeft als doel mensen met prikkelgevoeligheid autonoom hun vrije tijd in te richten.
Stichting Uit met Autisme onderzoekt, registreert en doet verslag van locaties door heel Nederland en daarbuiten, om in kaart te brengen welke (sensorische) prikkels op welke locaties zich bevinden. Bij attractieparken word dit zelfs op niveau per attractie gedaan. Doordat de prikkels verwacht zijn, kan iemand de juiste hulpmiddelen meenemen en neemt de kans op overprikkeling af.
Stichting Uit met Autisme heeft op 1 juli 2024 ruim 160 locaties op de website vermeld staan, waarvan 115 in een review. Doe is om eind 2024 van 250 locaties de prikkels inzichtelijk te hebben. Bovendien heeft het de wens om uiteindelijk internationaal actief te worden. We ontdekken als pinguïns stapje voor stapje de locaties om het voor ieder met overgevoeligheid voor prikkels net wat fijner te maken om de vrije tijd autonoom te kunnen inrichten.
Daarnaast is sinds mei 2024 de website Samen Uit met Autisme online gekomen, waarop het mogelijk is om (gratis) met elkaar in contact te komen een activiteit te ondernemen zonder sociale verplichtingen. Lid worden kan via www.samenuitmetautisme.nl.
Stichting Uit met Autisme heeft eind 2024 een onwijs leuke actie voor iedereen, houd daarvoor de website in de gaten. Maar we hebben ook nog heel veel wensen. Zoals dat we de website zelf digitaal toegankelijk kunnen maken. Dit vraagt grote kosten met zich mee, het keuren van de website alsmede het programmeren vraagt € 7.908,- excl. btw om de WCAG AA status te voldoen. Vanaf 2025 heeft Stichting Uit met Autisme de intentie om prijzen uit te reiken aan de recreatieve sector voor de meest autismevriendelijkste sectoren. Daarover meer in 2025.
Jouw donatie helpt Stichting Uit met Autisme te ontwikkelen? Heb je zelf autisme en wil je ook bijdragen aan de stichting via het testpanel? Ga dan naar www.uitmetautisme.nl/testpanel.
Updates
Collectanten
Actie georganiseerd voor:
Stichting Uit met Autisme
Harde geluiden, pratende mensen, fel licht, drukte of sterke geuren: voor veel mensen met autisme of prikkelgevoeligheid kan een gewoon uitje al snel overweldigend worden. Vrije tijd hoort ontspanning te geven, maar begint vaak met onzekerheid: hoe druk is het, welke prikkels kom ik tegen en waar kan ik tot rust komen?
Stichting Uit met Autisme helpt mensen met autisme en andere prikkelgevoelige bezoekers om hun vrije tijd autonomer en beter voorbereid in te delen. Niet alleen tijdens speciale prikkelarme momenten, maar juist ook tijdens reguliere openingstijden.
Op www.uitmetautisme.nl delen wij onafhankelijke informatie over prikkels, voorspelbaarheid en toegankelijkheid bij vrijetijdslocaties, zoals musea, attractieparken, dierentuinen, restaurants, hotels en theaters. Per locatie maken we inzichtelijk hoe prikkelrijk een bezoek is en welke voorzieningen of aandachtspunten er zijn.
Onze informatie komt tot stand via reviews, ervaringsdeskundigen en testpanelbezoeken. Bezoekers kunnen ervaringen delen of deelnemen aan het testpanel. Locaties kunnen prikkelarme evenementen melden, informatie aanleveren of ons vragen mee te kijken hoe zij toegankelijker kunnen worden.
Inmiddels zijn meer dan 500 locaties in Nederland, België en Duitsland in kaart gebracht. Ook internationaal groeit onze zichtbaarheid, met landingspagina’s zoals www.freizeitmitautismus.de en www.outwithautism.co.uk.
In 2026 won Stichting Uit met Autisme de Disability Smart Impact Inclusive Communication Award van het Britse Business Disability Forum. In de finale stonden wij naast onder andere Sony Europe en Worley. Deze internationale erkenning bevestigt de kracht van onze aanpak: duidelijke, ervaringsgerichte informatie waarmee mensen zelf keuzes kunnen maken.
Met donaties kunnen wij meer locaties bezoeken, onze website toegankelijker maken en blijven werken aan vrije tijd die begint met duidelijkheid, voorspelbaarheid en keuzevrijheid.
Meer informatie: www.uitmetautisme.nl
Direct naar prikkelarme uitjes: www.uitzonderprikkels.nl
Actie georganiseerd door: