Juliëtte en haar lange strijd tegen anorexia

Juliëtte en haar lange strijd tegen anorexia
Ellen van Sambeek

Mijn nicht Juliëtte (19) is met anorexia opgenomen in de Montrose kliniek in Kaapstad en ik vraag jullie financiële steun!

 

Juliëtte en haar lange strijd tegen anorexia

Juliëtte, hoe kan ik haar als tante omschrijven? Een meisje van 19 uit Eindhoven: lief, vriendelijk, rustig, onzeker, hooggevoelig en soms koppig. Gek op haar honden Roos en Millie. Met haar grote zus Evi deelt ze de lijfspreuk “To the stars who listen and the dreams that are answered”. Verder luistert ze graag naar K-pop muziek en houdt ze van bakken en koken. Dit klinkt wellicht tegenstrijdig maar ze vindt het leuk zolang ze het zelf niet op hoeft te eten… Haar grote droom is om zelf ooit therapeut te worden om zo betekenis aan haar leven en dat van anderen te geven.

Vanaf haar 13e heeft Juliëtte een eet- en een dwangstoornis. Ze heeft verschillende behandeltrajecten gevolgd, zowel bij GGZ-instellingen als bij particuliere coaches in Nederland. Er zijn zeker aspecten geweest in de behandelingen die een positief effect hebben gehad, maar er is helaas geen doorbraak gekomen en Juliëtte heeft de ziekte tot op heden niet kunnen overwinnen.

In februari 2025 is ze 3 maanden in Kaapstad geweest in de kliniek Montrose voor een intensieve behandeling om vervolgens 5 maanden in een halfway house te wonen en werken aan haar terugkeer in de maatschappij. Wat waren we blij toen ze eind september weer terug kwam naar Nederland! Ze pakte een aantal dingen op zoals  een bijbaantje, female hiphop met een meidengroep en haar eerste rijlessen; zo’n 3 activiteiten per week waren het hoogst haalbare omdat ze niet meer energie had. Maar begin 2026 ging ze weer in rap tempo achteruit. 

Met z’n allen hebben we de meeste hoop dat Montrose de beste plek is om het gevecht aan te blijven gaan en te kunnen herstellen. Deze kliniek is gespecialiseerd in langdurige en ernstige eetstoornissen en een van de weinige plekken die voor haar passen en waar ze snel terecht kan. Met als uitgangspunt acceptatie, vriendelijkheid, empathie, eerlijkheid en openheid.

Verschil met 2025 is dat het dit keer niet door de verzekering wordt vergoed. Dus deze ziekte is niet alleen emotioneel erg zwaar maar ook financieel. Daarom wil ik mijn nicht, en daarmee hun hele gezin, helpen de financiële lasten via deze steunactie draagbaarder te maken. 

Help je mee om een volledig behandeltraject in deze “place of hope” mogelijk te maken?
Alvast hartelijk dank namens Juliëtte!

Haar tante, Ellen.

Anorexia nervosa is een zeer ernstige ziekte met het hoogste sterftecijfer van alle psychiatrische aandoeningen.

Updates

Laden...

Collectanten

Laden...
9 uur geleden gestart
752x bekeken

Actie georganiseerd door:

Ellen van Sambeek

Ellen van Sambeek

 

Donaties

 
Toon alle donaties
9 uur geleden gestart
752x bekeken