Help Corian met de (juridische) kosten

Help Corian met de (juridische) kosten
Stefanie Wijker

Corian heeft te maken gekregen met hoge (juridische) kosten doordat ze ons hielp aan BBW producten. Zo oneerlijk.

 

Corian schreef dit gisteren op onze fangroep:

‘Zoals jullie waarschijnlijk hebben gezien heeft de groep een tijdje op slot gezeten. Dit was een bewuste keuze. Luister naar wat er gebeurd is…

Ik heb eind oktober 2025 een brief gekregen van een advocatenkantoor hier in Nederland namens BBW Amerika. Dat ik producten die niet voor de Europese markt bestemd zijn wel op die markt heb gebracht, dat ze hierdoor schade hebben geleden en dat ik een schadevergoeding moet betalen. Ondanks mijn (wanhopige) weerleggingen hiervan, is het me niet gelukt om de claims van de baan te krijgen. Ik heb uiteindelijk (juridische) informatie ingewonnen of het daadwerkelijk niet mag en het klopt helaas. Je mag geen producten in Amerika inkopen en deze vervolgens verkopen in Nederland. Ik dacht dat het wel mocht omdat er geen BBW in Nederland was. Anders was ik natuurlijk ook nooit met Corians Atelier begonnen. Ik ben gestart met Corians Atelier pas ruim na het faillissement van BBW in Nederland.  Maar het mag dus sowieso niet. Ik ga ervan uit dat de problemen nu zijn veroorzaakt doordat BBW via een Israëlische onderneming zich weer in Nederland wilde vestigen.

‼️Dus bij deze een WAARSCHUWING voor @iedereen: bestel niet in Amerika om dit vervolgens te verkopen.‼️

Inmiddels ben ik verwikkeld geraakt in een juridisch getouwtrek die z’n weerga niet kent. Zoals jullie misschien wel weten gaat het met m’n gezondheid niet heel goed, dus al met al is het funest voor me. Daarbij komt dat ik het geld wat ze van me vragen niet heb. 😭 Ze eisen namelijk:

  • een ‘schadevergoeding’ ter hoogte van mijn netto winst (dat houdt in: de producten heb ik gekocht voor € .. en verkocht voor € … -> het verschil willen ze hebben). Daarbij houden ze geen rekening met de huur van de bedrijfshal, kapotte of niet aangekomen leveringen en allerlei andere bedrijfskosten. Het maakt niet uit of ik een bedrijf was of particulier ben, ik word persoonlijk aangesproken
  • ik moet hun juridische kosten betalen (inmiddels volgens hun eigen opgave meer dan € 5.000) -> is overigens mijn eigen schuld vinden ze, had ik maar meteen toe moeten geven
  • ik moet m’n hele voorraad inleveren
  • daarnaast moet ik allerlei verklaringen tekenen en boeteclausules.

Kortom: kijk uit met wat je doet, het kan dus verstrekkende gevolgen hebben (ook al denk je dat je niets fout doet).’

Ik vind het onvoorstelbaar dat Corian dit wordt aangedaan. We zijn met zovelen die Corian geholpen heeft door producten voor ons uit Amerika te halen, helpen wij haar nu? 
Ik heb het doel op € 8000 gezet, want dit is ze minimaal kwijt maar haar eigen advocaatkosten erbij, maar dit kan maar zo hoger worden. 

Updates

Loading...

Collectors

Loading...
Started 23 hours ago
Viewed 1259x

Fundraiser organised by:

Stefanie Wijker

Stefanie Wijker

 

Donations

 
Show all donations
Started 23 hours ago
Viewed 1259x
 
Other fundraisers in: Legal
Report abuse