We still dream | Steun meisjes en vrouwen in Afghanistan

We still dream | Steun meisjes en vrouwen in Afghanistan
Jet ter Halle

Geld inzamelen voor meisjes en vrouwen in Afghanistan die onderwijs en werk geboden worden in Kaboel.

 

Ik ben Jet ter Halle, fotograaf en ik ben in 2024 naar Afghanistan gereisd om een documentaire te maken over de positie van meisjes en vrouwen in Afghanistan. In maart 2024 heb ik Khadija Mohamaddi ontmoet in Kaboel. Zij zet zich onverzettelijk in voor meisjes en vrouwen in Afghanistan. 

Khadija Mohammadi (26 jaar) is een inspirerende vrouw die het bedrijf ‘Noshaq’ heeft opgericht, vernoemd naar de hoogste berg in Afghanistan. De top van de berg, wat betekent dat je alles kunt bereiken ongeacht de obstakels die je tegenkomt.

Noshaq is een bedrijf dat traditionele kleding en tapijten maakt en verkoopt. Het bedrijf wordt volledig gerund door vrouwen. Ze hoeven geen vaardigheden te hebben om tapijten of kleding te maken. Dit leren ze allemaal in de eerste maanden. Het is een kans om nieuwe vaardigheden te leren, onderdeel te zijn van een community en om een inkomen te generen in een land waar vrouwen niet meer mogen werken. Naast vaardigheden om te leren naaien en weven wordt er ook les gegeven in taal (Dari en Engels), lezen, schrijven en life skills om vrouwen te ondersteunen met als doel om onafhankelijker te worden.

Na de overname van de Taliban (15 augustus 2021) konden vrouwen niet meer naar school of werken. Er is alleen toegang tot het basisonderwijs voor meisjes. Meisjes ouder dan 12 jaar zijn uitgesloten voor onderwijs. Dit was een extra drijfveer voor Khadija. Met de winst die ze met het bedrijf ‘Noshaq’ maken heeft ze een school opgericht voor straatkinderen (meisjes en jongens). Op dit moment leeft ruim 90% van de Afghaanse bevolking in armoede.
De gretigheid van deze leerlingen spat ervan af. Ze zijn dankbaar en trots. Hun dromen om docent, ingenieur of dokter te worden zijn weer tot leven gekomen.

Tijdens mijn bezoek in maart 2024 waren er 85 leerlingen, op dit moment (mei 2025) zijn er 245 leerlingen. Een enorme prestatie want de beperkingen voor meisjes en vrouwen blijven zich opstapelen in Afghanistan.

Khadija: “I won’t stop”. De onverzettelijkheid van Khadija inspireert veel meisjes en vrouwen.

Met jouw steun kan Khadija nog meer meisjes en vrouwen bereiken.

Doneer en geef meisjes en vrouwen in Afghanistan een kans!

Alle beetjes helpen, groot en klein. Khadija is ooit begonnen met €12,-. Niets is onmogelijk!

Waar wordt het geld aan besteedt?

  • Lesmateriaal zoals boeken
  • Een computer en printer om lesmateriaal te printen
  • Veel kinderen hebben geen schoenen en een rugtas. De kinderen die dit niet hebben krijgen schoenen en een rugtas.
  • Kinderen op de school krijgen elke dag ook een maaltijd op school omdat ze dit vaak thuis/straat niet krijgen.
  • Aanschaffen van een beamer zodat ze moderne onderwijsplatforms kunnen gebruiken om de meisjes en vrouwen professionele ondernemersvaardigheden bij te brengen. Zo kunnen ze na hun studie bij Noshaq (het bedrijf) hun eigen bedrijf opzetten en werkgelegenheid creëren voor andere vrouwen en meisjes.

Hoe komt het geld bij het bedrijf en de school van Khadija terecht? 

Ik heb een extra rekening geopend waar alle donaties op gestort worden. Op 1 juli 2025 wordt in kaart gebracht hoeveel geld er is opgehaald. Vervolgens wordt er gezorgd dat dit bedrag veilig via Western Union naar de zakelijke rekening van Khadija wordt overgemaakt. 

Updates

Loading...

Collectors

Loading...
Started 1 week, 4 days ago
Viewed 113x

Fundraiser organised by:

Jet ter Halle

Jet ter Halle

 

Donations

 
Show all donations
Started 1 week, 4 days ago
Viewed 113x
 
Other fundraisers in: Education
Report abuse